Please reload

  • Jülide Müşerref Çelebi

Lady Bird| Film Yorumu


Benim gözümde Akademi'nin haddinden fazla değer verdiği bir film. Ne gördük de en iyi film adayı oldu Greta bize ne verdi de güçlü alternatiflerinin yerine seçtik. Akademinin politika kokan seçimlerine bu yılda hiç bozmadan devam ediyor.

Fragmanı Juno tarzı American Beauty ayarında tadından yenmez bir film izleyeceğimizin haberini yaparken karşılaştığımız Saiorse Ronan'ın normal oyunu, Laurie Metclaf'ın gereksiz adaylığı, yönetmen Greta'nın verdiği mesaj tipik bir Disney filmlerinin bize verebileceği kadarıyla yetinmiş olduk.

Film kötü bir film değil. Asla izlemeyin çer çöp demiyorum lakin ödül sezonu filmi değil. Oscar adayı olacak film hiç değil.

Sırf yönetmen kategorisinin kadın eksiğini kapatmak için Greta Gerwig'i arada kaç tane yönetmenin hakkı yendiğinin bir ispatı. Saoirse Ronan bir gün Akademi'yi evine götürecek bunun tartışmasına dahi girmem ama İrlandalı'lara karşı olan derin sempatim kesinlikle Saoirse için geçerli değil. Brooklyn'deki sıkıcı performansından sonra çok büyük umutlarla izledim filmi. Fakat Lady Bird gerçekten normal bir film. İçinde güzel detayları vardı ama bu, filmi Oscar seviyesine çıkartacak nitelikte değildi.

Bu yüzden Juno benim için çok daha güzel bir film. Bize öğrettikleri ve anlattıkları çok daha sağlamdı.